Které nenáročné zahradní bylinky nesmí chybět na vaší zahradě?

Nejste si jisti výběrem bylinek, které jsou vhodné na vaši rekreační zahradu?

Nemáte v malíku pěstební podmínky bylinek?

Chcete mít na záhonech základní druhy, které využijete do kuchyně i lékárničky?

Hledáte inspiraci, jak rostlinky  nejlíp zpracovat a využít?

Pokud jste se v tom našli, mám pro vás tip, jak začít.

Byla jsem na tom před léty úplně stejně.

Když jsme koupili chaloupku se zahradou, představa neomezeného množství čerstvých bylin byla pro mě velmi lákavá, protože ráda vařím a bylinky využívám i v domácí lékárničce.

Protože jsem do  té doby nic nepěstovala, nevěděla jsem, které bylinky vybrat, kam je dát a jak se o ně starat. A když už jsem se rozhodla nějaké bylinky vypěstovat a podařilo se mi je na záhonech udržet, nezvládla jsem je nakonec téměř vůbec využít. Občas pod maso, k zelenině, ale to bylo všechno.

Navíc některé z nich z mých záhonů po čase zmizely a já začínala znova.

POSTUPEM ČASU JSEM SE ZAMĚŘILA POUZE NA TY BYLINKY, KTERÉ VYŽADUJÍ POMĚRNĚ MÁLO POZORNOSTI, VYDRŽÍ NA ZÁHONECH LETA A PŘINÁŠÍ VELKÝ UŽITEK!

Chci vám představit bylinky, které by na vaší zahradě neměly chybět a ukázat vám, jak je můžete využít.

Seznamte se s deseti nepostradatelnými vytrvalými bylinkami, naučte se je pěstovat a zpracovávat!

Jestliže hledáte nenáročné a snadno dostupné rostliny, které se vzhledem k poměru nenáročnost versus využitelnost vyplatí na chalupě pěstovat, pak jsou to bylinky.

Díky nim bude vaše zahrada krásná, voňavá, a navíc vám poskytne koření do jídel nebo první pomoc do lékárničky.

V e-knize

ZÁKLADNÍ VYTRVALÉ BYLINKY

Získáte všechny potřebé informace k jejich výběru, vypěstování a tipy na jejich zpracování.

Nahlédněte do obsahu příručky

Nechte se nakazit mojí vášní...

Možná to bylo studium italštiny a cesty do této země rajčatům a bylinkám zaslíbené, které na mě zanechaly stopy. Pěstování se věnuji 15 let a moje výpěstky tvoří významnou část našeho letního i zimního jídelníčku i lékárničky.

Další mojí vášní je sběr divokých bylin ve volné přírodě a výroba tinktur, sušení do čajů nebo nakládání do lihu k popíjení určenému 🙂

Jaký přínos pro vás příručka bude mít?

Pomůžu s výběrem bylinek vhodných přímo pro vás
Ke každé bylince získáte přehledné pěstební informace, které vám pomohou při realizaci výsadby
Součástí příručky jsou i dvě krátká videa zaměřená na výsadbu bylinek
Získáte inspiraci i návody, jak bylinky zpracovat nejen v kuchyni, ale i do domácí lékárničky
Díky pěstování vlastních bylinek ušetříte peníze a bylinky budou voňavější a kvalitnější než ty z obchodu

Pro koho příručka není

Ačkoli se příručka věnuje pěstování nenáročných bylinek, úplně bez práce to nebude. Pokud se o bylinky nechcete starat, není příručka pro vás.
Pokud se vám nechce přemýšlet a očekáváte přesný návod typu co, kam a jak, budete zklamaní.
Příručka se nevěnuje budování záhonu, úpravě terénu, půdy atd., ale ani pěstování bylinek v nádobách.

Když vypěstujete své první bylinky,
dáváte a zároveň přijímáte. Dáváte sobě pocit, že jste to dokázali, dáváte si možnost tvořit, být v souladu s přírodou. Prostřednictvím květů bylinek dáváte obživu všem možným včelkám, pestřenkám i čmelákům. A když bylinky sklízíte, sušíte,
v tu chvíli už víte, že budete dávat dál. Budete z nich připravovat chutné pokrmy, čaje nebo tinktury, které během zimy budou pomáhat nejen vám, ale celé rodině. A vše, co dáváte,
dostanete i vy! Odměňte se a zažijte
pocit hojnosti, naplnění a souladu.

Dopřát si vlastní bylinky, pokud máte zahrádku, je tak snadné!

Kolik za minipříručku zaplatíte?

Příručka o rozsahu 30 stran byla sestavena na základě mých zkušeností tak, aby podala základní a nepostradatelné informace o vybraných bylinkách a dovedla vás k prvním vlastním výpěstkům.

Cena za příručku je 290,- Kč.

Cena příručky nepřesahuje cenu za nákup základních bylinek v obchodě, kdežto hodnota příručky, pokud se rozhodnete bylinkový záhon realizovat, se pohybuje v cenové relaci několika nákupů bylinek po několik let. Má to smysl!

A ještě k otázkám, které Vás napadají:

Co když jsem bylinky nikdy nepěstovala a vůbec se v nich nevyznám?

Pěstování bylinek není složité a do příručky byly vybrány ty, které jsou nejméně náročné na péči a zvládne je i začátečník. Navíc nemusíte hned pěstovat všech 10 druhů, ale na základě informací o každé z nich si vybrat jednu a začít se s ní postupně seznamovat. S přibývajícími zkušenostmi budete mít větší předpoklady k pěstování dalších druhů.

Informací o pěstování bylinek je všude spousta. K čemu tedy příručku?

Ano, žijeme ve světě, který je přímo zaplavený informacemi a zdrojů je mnoho. Ale existuje i spousta přístupů ke stejným věcem. Obsah této příručky tedy odráží můj přístup k pěstování – a já kladu důraz na nenáročnost a smysluplnost. Navíc mít základní informace pěkně pohromadě není k zahození. Odpadá tím sáhodlouhé vyhledávání a váhání.

Nějaké zkušenosti s bylinkami už mám, bude to i pro mě?

Ačkoli je příručka určena především pro ty, kteří s bylinkami začínají, věřím, že může být inspirativní i pro ostatní. Záleží samozřejmě na míře zkušeností. V příručce jsou uvedeny i možnosti využití jednotlivých bylin, takže se nezaměřuje pouze na pěstební podmínky. Pokud ale budete cítit, že vám zakoupení příručky vůbec nic nedalo, můžete do 14 dnů zažádat o navrácení peněz zpět.

Byla bych ráda, abyste s příručkou byli spokojeni. Nicméně může se stát, že nákup neodhadnete a nebude to přesně to pravé pro vás. Proto nabízím garanci vrácení peněz v plné výši ode dne, kdy vám příručka bude odeslána do vaší e-mailové schránky, a to bez udání důvodu.

Jako BONUS navíc ode mě dostanete Pracovní listy!

Povedu vás krok za krokem!

Abyste věděli, kde začít, a udělali jste si opravdu jasno v tom, co chcete pěstovat, vytvořila jsem pro vás pracovní listy. Povedou vás krok z krokem jednotlivými úkony, které jsou nezbytné pro úspěšné pěstování a radost z bylinek.

Představte si

Co o příručce říkají ti, kteří už ji mají?

Ahoj Jani, jsem nadšená. Už od minulého roku pomalu předělávám zahradu a udělala jsem si takovou malou bylinkovou zahrádku. Jenže, protože jsem toho hodně nevěděla, udělala jsem mnoho chyb. Letos to zkusím znova a podle tvé příručky. Objevila jsem díky ní mnoho nových bylinek, které prostě musím mít. Už jsem měla hlavní představu toho, co na zahradě chci, ale po přečtení příručky budu svůj koncept asi ještě rozšiřovat. Vypadá to, že díky pracovním listům udělám mnohem méně chyb a ušetřím peníze za špatně zvolené kousky:) Je přehledně napsaná, žádné dlouhé vypisování, prostě to důležité, abych mohla jít a pustit se do práce. (Už jsem byla v zahradnictví koupit semínka.) Doporučuji každému, kdo se zahradou začíná! Boží!
Lucie Václavkováfotografka (www.vaclavkovalucie.cz)
Doporučuji všem začínajícím pěstitelkám, které se chtějí těšit z vlastních bylinek a nejsou si jisté, jak začít! Příručka je velice přehledná, čtivě napsaná a oceňuji i její grafické zpracování. Když vidíte ty krásné bylinky, máte hned chuť zabořit prsty do hlíny a začít sázet nebo si jít nějakou bylinku utrhnout a uvařit si z ní dobrý čaj.
Šárka Endtováterapeutka (www.sarkaendtova.cz)
Na příručku jsem byla zvědavá a trochu jsem se bála, zda nebude moc povrchní, když je to inzerováno jako pro začátečníky. Hned první stránky mě ubezpečily, že povrchní rozhodně není. Podala poměrně rozsáhlé informace o deseti základních (ale široce využitelných) bylinách, které jsou nenáročné a jsou tedy i pro začínající bylinkáře. Moc se mi líbily tipy na zpracování jednotlivých bylin. Doporučila bych prakticky všem, co mají zahrádku či balkon a chtějí mít na ní něco, co je hezké, zdravé, využitelné.

Pracovní listy jsou pro mě doplňkem, oceňuji v nich přehlednou tabulku. Pro někoho, kdo váhá co vybrat, bude určitě užitečný. Já moc neváhám, jelikož jsem si zvládla udělat představu již během čtení příručky.
Lucie Arazimováwww.luciearazimova.cz

Čím dříve své bylinky zasadíte a sklidíte, tím dříve budou dělat radost. Není důvod čekat.

Pokud máte o příručku zájem, objednejte si ji hned TEĎ!